Ogłoszenia duszpasterskie, 28 czerwca 2026 r. 13 Niedziela Zwykła

W tę pierwszą wakacyjną niedzielę, liturgia przypomina nam, że jesteśmy umiłowani miłością bez miary. Chrystus uobecnia dla nas odkupieńczą tajemnicę krzyża i wzywa nas, abyśmy odpowiedzieli na Jego miłość przyjmując uczestnictwo w jego Krzyżu. Niech czas wypoczynku sprzyja wzrastaniu w wierze i miłości.

Przypominany, że w okresie wakacji, począwszy od dzisiejszej niedzieli do końca sierpnia, Msze św. w naszym kościele sprawujemy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Zatem nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcam do udziału we Mszy św. także w dni powszednie oraz do skorzystania z możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 do 18.00.

W poniedziałek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Według Tradycji ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu polecamy pasterzy Kościoła, szczególnie papieża Leona. Tradycyjnie w tym dniu zbierana jest ofiara jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

W poniedziałek 29 czerwca o godz. 21.00, zapraszamy wszystkich chętnych do „Kina pod gwiazdami” na łące parafialnej. Obejrzymy film oparty na prawdziwej historii wiernej przyjaźni. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta Zambrów za dofinansowanie tego seansu. Wstęp wolny. Kolejne spotkania w „Kinie pod gwizdami” 13 lipca, 27 lipca, 17 sierpnia oraz 31 sierpnia. Zapraszamy!

W lipcu zapraszam do wspólnej modlitwy Litanią do Najdroższej Krwi Pana Jezusa, codziennie przed wieczorną Mszą św. Krew Chrystusa, która w Eucharystii poi i oczyszcza nasze dusze, niech nas chroni i wspomaga.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu, do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, także z naszej parafii. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. Msze św. o godz. 6.30, 7.00. 9.00 i 18.00. Zapraszam do skorzystania z pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.30. Starajmy się przeżywać czas wakacji i urlopów w łasce uświęcającej. W czasie wakacji odwiedziny chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

We środę, 1 lipca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Bractwa Szkaplerznego, w sali Domu Parafialnego. Bractwo zaprasza do udziału w nowennie ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, w dniach 6 – 15 lipca, przed wieczorną Mszą św.

We czwartek, 2 lipca, o godz. 17.00 adoracja prowadzona przez Wspólnotę Kapłańską Osób Święckich.

W piątek, 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła. Według tradycji głosił Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest autorem pięknego wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 15.00 zapraszam Kółka różańcowe na wspólną modlitwę.

Modlitwą wspieramy korzystających z letniego wypoczynku. Niech dzięki łasce Bożej nabierają sił fizycznych, pogłębiają więzi z Bogiem i bliźnimi. Podczas letniego wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy Świętej oraz o pomocy potrzebującym. Pamiętamy o dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy przeżywają wakacyjne rekolekcje.

Dziękuję mieszkańcom Krajewa Korytki oraz Nowego Zakrzewa za spotkanie na modlitwie poświęcenia pól oraz za złożone ofiary. Serdecznie zapraszamy mieszkańców pozostałych wiosek do zorganizowania tej pięknej modlitwy.

W dniach 1 –13 sierpnia, już po raz 42 wyruszy na pątniczy szlak Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy 1 sierpnia z Łomży i Ostrołęki. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się drogą internetową poprzez stronę: www.pielgrzymkalomzynska.org, lub podczas pielgrzymki, w sekretariacie mobilnym. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie internetowej.

Zachęcam jednocześnie do wspierania pielgrzymów modlitwą i ofiarami, a szczególnie do uczestnictwa w grupie białej pielgrzymów duchowych. W naszej parafii Grupa Biała im. św. Jana Pawła II. Będzie spotykać się podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.

41 Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie odbędzie się w dniach 28–29 sierpnia (piątek – sobota). Na Pielgrzymkę można zapisać się on-linie – ta forma jest już czynna, lub osobiście w Sekretariacie Pielgrzymki w Domu Parafialnym od 23 sierpnia, Pielgrzymka jest głębokim wydarzenie duchowe. Gromadzi coraz liczniejszą wspólnotę uczestników. Bliższe informacje w gablocie.

Dziś ostatnia niedziela czerwca. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, przeznczone na finansowanie wykonanych prac. Dziękuję za ofiary indywidualne na renowacje kościoła: 1 x 1000 zł. Bóg zapłać!

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Tadeusza Wojdy o modlitwę i pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Wenezueli, w niedzielę 5 lipca po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na wsparcie poszkodowanych. Ofiary zostaną przekazane przez Caritas Polska.

We czwartek, 2 lipca w przychodni przy ulicy Fabrycznej 1, w godz. 9-16 odbędzie się bezpłatne badanie gęstości kości, po wcześniejszej telefonicznej rejestracji. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Biuro Radia Maryja w Zambrowie organizuje wyjazd autokarowy na 35 Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę dnia 12 lipca. Bliższe informacje i kontakt do zapisów na plakacie w gablocie.

Pomimo trwających letnich upałów, pamiętajmy, aby zachować strój godny świętości tego miejsca i liturgii. Odpowiedni strój jest wyrazem wiary i kultury.

Sakrament chrztu przyjęli: Nikodem Jan Siemieniuk, Maja Biernaczyk, Gabriel Pilisiewicz i Maksymilian Krzysztof Truchel. Te dzieci i ich rodziny otaczamy modlitwą.

Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Kazimierz Śledziewski l. 71, zam. ul. Polowa 5; + Janina Pecka l. 79, zam. 71 Pułku Piechoty 16/20. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, …

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 lipca, św. Tomasz Apostoł. Według tradycji głosił Ewangelię aż w dalekich Indiach.

Ogłoszenia duszpasterskie, 21 czerwca 2026 r. 12 Niedziela Zwykła

Liturgia dzisiejszej niedzieli niesie wyzwalające przesłanie: „Nie bójcie się”. Chrystus daje nam doświadczyć swojej mocy. On zwyciężył śmierć i uczy nas żyć w wolności dzieci Bożych.

W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.00, Siostra Joanna, przełożona naszej wspólnoty, obchodzi swoje 70 urodziny. Wraz ze wspólnotą Sióstr Boromeuszek włączmy się w to radosne dziękczynienie i modlitwę o dalsze Boże błogosławieństwo.

Dziś także gościmy Siostry Służki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej z Siedlec, które przywiozły dewocjonalia z drzewa oliwnego, wytwarzane przez chrześcijan w Ziemi Świętej. Na skutek trwającej wojny pielgrzymi nie mogą odwiedzać Ziemi Świętej, a mieszkający tam chrześcijanie są pozbawieni środków do życia. Po Mszy św. możemy nabyć te dewocjonalia, aby wesprzeć ich w tej trudnej sytuacji. Dziękuję za otwartość i każdy gest chrześcijańskiej solidarności.

We środę, 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Był on poprzednikiem Zbawiciela. Jego nauczanie i śmierć w obronie prawdy i moralności była zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który jest światłością świata. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na uroczystą Mszę św. na zakończenie roku szkolnegopiątek, 26 czerwca o godz. 8.00. Dziękujmy Bogu i wszystkim zaangażowanym w dzieło edukacji i wychowania młodego pokolenia, za wszelkie dobro, za zdobytą wiedzę, rozwój intelektualny i duchowy. Modlimy się o bezpieczne i owocne przeżycie czasu wakacji.

Na czas zbliżających się wakacji, Ksiądz Biskup Janusz zachęca do skorzystania z licznych form wypoczynku fizycznego i duchowego, a także odnowienia więzi międzyludzkich i wspólnotowych, a nade wszystko więzi z Bogiem. Proponowane są liczne formy rekolekcji organizowane przez ruchy, wspólnoty i stowarzyszenia kościelne. Ksiądz Biskup Szczególnie poleca i zachęca do udziału w 42 Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 1-13 sierpnia pod hasłem: „uczniowie misjonarze”. Wskazuje ono na nierozerwalny związek między wyznawaniem wiary a dawaniem jej świadectwa. Jako chrześcijanie jesteśmy uczniami Chrystusa i mamy w swoim życiu kierować się nauczaniem naszego Mistrza zawartym w Ewangelii. Jednocześnie motywem naszych poczynań ma być miłość do Boga i bliźniego. Autentyczne i prawdziwe przeżywanie wiary skłania jednocześnie do dawania świadectwa. Przykład własnego życia wiarą, pociąga innych i zachęca do poznania Chrystusa oraz przyjęcia Go jako swego Pana i Zbawiciela. Jak zwykle zapraszamy, szczególnie młodzież, na pielgrzymi szlak, a wszystkich do grona pielgrzymów duchowych na spotkania podczas pielgrzymkowych Apeli Jasnogórskich.

Wszystkich, którzy będą korzystali z letniego prosimy o rozwagę i odpowiedzialność, i życzymy wiele radości.

W sobotę, 27 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. wiernych języka hiszpańskiego.

W poniedziałek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Według Tradycji ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu polecamy pasterzy Kościoła, szczególnie papieża Leona. Tradycyjnie w tym dniu zbierana jest ofiara jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

W poniedziałek 29 czerwca o godz. 21.00, zapraszamy wszystkich chętnych do „Kina pod gwiazdami” na łące parafialnej. Wstęp wolny. W razie niepogody projekcja odbędzie się w kościele. Kolejne seanse „Kina pod gwizdami” 13 lipca, 27 lipca, 17 sierpnia oraz 31 sierpnia. Zapraszamy!

Dziękuję za ofiary indywidualne na prace renowacyjne we wnętrzu kościoła: 1 x 2000 zł, 1 x 500 zł. 1 x 1000 zł na renowację ołtarza. Bóg zapłać! Za tydzień ostania niedziela miesiąca. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na opłacenie wykonanych prac.

Przypominam, że, podczas wakacji niedzielne Msze św. w naszym kościele sprawujemy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Zatem od przyszłej niedzieli, 28 czerwca do końca sierpnia, nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcam do udziału we Mszy św. także w dni powszednie oraz do skorzystania z możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 do 18.00.

Rozpoczynamy ostatni tydzień czerwca. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwie czerwcowym, które sprawujemy codziennie o godz. 17.45.

Dziękuje mieszkańcom Wądołki-Bućki, Stare Wądołki i Wądołki Borowe za spotkanie na modlitwie poświęcenia pól i za złożone ofiary. Poświęcenie pól w Krajewie Korytki we czwartek, 25 czerwca o godz. 19.30, a w Nowym Zakrzewie, w sobotę, 27 czerwca o godz. 19.30. Zapraszam mieszkańców pozostałych wiosek do tej pięknej modlitwy. Módlmy się o błogosławieństwo w pracy rolników, o sprzyjającą pogodę na czas żniw oraz obfite plony.

W te letnie dni, pamiętajmy, aby zachować strój godny świętości tego miejsca i liturgii. Odpowiedni strój jest wyrazem wiary i kultury.

Sakramentalny związek małżeński zawarli: Magdalena Łada i Michał Duda. Nowożeńców polecajmy opiece Matki Bożej.

Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Jakub Saniewski l. 19, zam. Wdziękoń I, 8; + Stanisława Dymerska l. 93, zam. Al. Wojska Polskiego 48/20. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, …

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 24 czerwca – św. Jan Chrzciciel, poprzednik Zbawiciela, męczennik w obronie prawdy i moralności;

Ogłoszenia duszpasterskie, 14 czerwca 2026 r.Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła

Liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do dziękczynienia za naszą świątynię parafialną, za tych którzy ją wnieśli, odbudowali ze zniszczeń wojennych, i troszczą się o jej piękno. Modlimy się, aby ta świątynia gromadziła wspólnotę uczniów Chrystusa powołanych i posłanych do dzielenia się wiarą i głoszenia Bożej Miłości.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 10.30, Ks. Łukasz GRĄDZKI z par. pw. Ducha Świętego, który w sobotę 30 maja przyjął święcenia prezbiteratu odprawi w naszej parafii Mszę św. Prymicyjną i udzieli wiernym błogosławieństwa prymicyjnego.

Także dziś, o godz. 12.00, Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 101 rocznicy konsekracji naszego kościoła. Obecny kościół został zbudowany w latach 1874-1879 staraniem ks. Pawła Makowskiego i ks. Aleksandra Mioduszewskiego, konsekrowany 4.06.1925 r. przez Biskupa Romualda Jałbrzykowskiego. Dziękujemy Bogu za tę świątynię, za tych, którzy ją wznieśli i którzy troszczą się o nią. Pamiętajmy, że wszyscy stanowimy duchową świątynię. Troszczmy o wewnętrzne piękno życia w łasce Bożej, gorliwość w modlitwie i życie wiarą. Módlmy się za tych, którzy oddalili się od Boga i wspólnoty, aby powrócili do pełni życia chrześcijańskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

W poniedziałek 15 czerwca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie biblijne z Ks. Dr Zbigniewem Skuzą. Zapraszamy do odkrywania oblicza Chrystusa w Piśmie Świętym.

W przyszłą niedzielę, 21 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 12.00, Siostra Joanna będzie obchodzić swoje 70 urodziny. Wraz z Siostrami Boromeuszkami włączmy się w to radosne dziękczynienie i modlitwę o dalsze Boże błogosławieństwo.

Także w przyszłą niedzielę, 21 czerwca będziemy gościć Siostry Służki Maryi Niepokalanej z Siedlec, które przywiozą dewocjonalia z drzewa oliwnego, wytwarzane przez chrześcijan w Ziemi Świętej. Na skutek trwającej wojny pielgrzymi nie mogą odwiedzać Ziemi Świętej, a mieszkający tam chrześcijanie są pozbawieni środków do życia. Nabywając te dewocjonalia będziemy mogli wesprzeć ich w tej trudnej sytuacji.

Rozpoczynamy drugą połowę czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych oraz do osobistej modlitwy Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego. Znajdźmy czas na chwilę adoracji i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Chrystus codziennie na nas czeka, podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany i zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

Dziękuję mieszkańcommiejscowości Krajewo Łętowo za spotkanie na modlitwie poświęcenia pól i za złożone ofiary. Poświęcenie pól dla mieszkańców miejscowości: Wądołki Bućki, Stare Wądołki, Wądołki Borowe, we środę, 17 czerwca o godz. 19.30. Serdecznie zapraszam. Zapraszamy także mieszkańców pozostałych wiosek do wspólnej modlitwy.

W poniedziałek 29 czerwca o godz. 21.00, zapraszamy wszystkich chętnych do „Kina pod gwiazdami” na łące parafialnej Wstęp wolny. W razie niepogody projekcja odbędzie się w kościele. Kolejne seanse „Kina pod gwizdami” 13 lipca, 27 lipca, 17 sierpnia oraz 31 sierpnia. Zapraszamy!

Budowa nowego ołtarza głównego została ukończona. Serdecznie dziękuję firmie Pana Władysława Borysa z Małego Płocka za wykonanie tego pięknego dzieła. Figury św. Wojciecha i św. Stanisława, po renowacji zostaną umieszczone w ołtarzu. Dziękuję też za nowy pulpit do miejsca przewodniczenia ofiarowany przez Pana Borysa. Zabytkowe epitafia – kamienne tablice na ścianach w bocznych nawach zostały poddane renowacji. Najstarsze z nich pochodzą z XVIII w., z czasów Ks. Marcina Krajewskiego. Trwają jeszcze uzupełniające prace zakrystii oraz w przedsionkach. Dziękuję za ofiary indywidualne na prace renowacyjne: 1 x 300 zł, 1 z 200 zł. Bóg zapłać. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji. Bóg zapłać.

W sobotę 4 lipca, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” organizuje pielgrzymkę do Sokółki i Supraśla. Koszt 160-180zl. Wyjazd rano około 7.00-7.30 W Sokółce zarezerwowany czas na 2 godz., w tym Eucharystia potem przejazd do Supraśla zwiedzanie – Monasteru – Muzeum Ikon – Muzeum drukarstwa i piśmiennictwa – koszt obejmuje wszystko łączenie z obiadem. Wspólnota Wieczernik zaprasza do dołączenia do wspólnej pielgrzymki. Zapisy w zakrystii.

W letnie, upalne dni, pamiętajmy, aby zachować strój godny świętości kościoła i liturgii. Odpowiedni strój w kościele jest wyrazem wiary i osobistej kultury.

Zapraszam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer dwumiesięcznika „Trwajcie w miłości”, poświęcony tematowi: „Dzieci są największym darem Bożym”.

Sakrament chrztu przyjął: Kazimierz Krystowski. To dziecko i jego rodzinę otaczamy modlitwą.

Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Teresa Budziszewska l. 82, zam. ul. Świętokrzyska 6/4; + Henryk Szabłowski l. 73, zam. ul. Raginisa 13/5; + Dariusz Janusz Gosk l. 64, zam. Al. Wojska Polskiego 58 / Siedlanka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, …

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 17 czerwca św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych.

Ogłoszenia duszpasterskie, 7 czerwca 2026 r. 10 Niedziela Zwykła

Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje Chrystusa, który patrzy na nas i zaprasza do naśladowania Go. Jezus powołuje ludzi słabych i grzesznych, aby ich uświęcić i uzdolnić do głoszenia Ewangelii.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy członków Kół Żywego Różańca na spotkanie i wspólną modlitwę o godz. 15.00.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się na Eucharystii połączonej z nieszporami eucharystycznymi, nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną. Zatroszczmy się, aby podczas Oktawy nie zabrakło osób zaangażowanych w procesję oraz dzieci do sypania kwiatów. Niech nasza gorliwość będzie wyrazem wiary i miłości do Jezusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie. W czwartek, 11 czerwca, na zakończenie oktawy, poświęcimy wianki z ziół i kwiatów, dziękując Bogu za Jego dary – kwiaty i zioła i prosząc, by swoją opieką otaczał nasze pola, łąki, lasy, strzegł je przed zniszczeniem, abyśmy mogli korzystać z tych darów dla naszego dobra. Udzielimy także specjalnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom. Pomóżmy dzieciom skorzystać z tego daru Bożej łaski.

W czerwcu, codziennie o godz. 17.45 celebrujemy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niech nasze serca, wolne od oziębłości i obojętności, napełniają się miłością serca Bożego. Z wiarą prośmy: „Jezu, cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według Serca Twego”.

Od dzisiejszej niedzieli młodzież kończąca klasy 7 może zgłaszać się do Ks. Dawida, lub S. Natalii, po deklaracje uczestnictwa w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.

Diecezji Łomżyńska przeżywa jubileusz 100-lecia istnienia. Istotnym elementem celebracji tego Jubileuszu będzie Posiedzenie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w Łomży w dniach 8-10 czerwca b.r. Biskup Łomżyński serdecznie zaprasza wiernych naszej diecezji na uroczystą Mszę św.  w Katedrze Łomżyńskiej w poniedziałek, 8 czerwca br. o godz. 18:00 pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W dniach 6-12 czerwca Leona XIV odbędzie podróżą apostolską do Hiszpanii. jej główny kierunek to spotkanie z człowiekiem tam, gdzie najbardziej potrzebuje nadziei. Wspierajmy posługę Ojca Świętego nasza modlitwą.

W poniedziałek, 8 czerwca wieczorna Msza św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu od Apostolstwa Pomocy Duchom Czyśćcowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We czwartek, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Według Dziejów Apostolskich zaliczany do grona apostołów w szerszym znaczeniu. Nazwany człowiekiem pełnym wiary i Ducha Świętego.

We czwartek, 11 czerwca, Biuro Radia Maryja zaprasza na godz. 17.00 na Różaniec w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

W piątek, 12 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Przez wspólną modlitwę Aktem wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

W piątek, 12 czerwca, po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji.

W sobotę, 13 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

Także w sobotę, 13 czerwca, o godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec fatimski. Po Mszy św. Procesja fatimska.

W sobotę, 13 czerwca, o godz. 15.00 spotkanie Kapłańskiej Wspólnoty Osób Święckich.

W przyszłą niedzielę, 14 czerwca o godz. 10.30, Ks. Łukasz GRĄDZKI z par. pw. Ducha Świętego, który w sobotę 30 maja przyjął święcenia prezbiteratu odprawi Mszę św. Prymicyjną w naszej parafii i udzieli wiernym błogosławieństwa prymicyjnego.

Także w przyszłą niedzielę, 14 czerwca o godz. 12.00, Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 101 rocznicy konsekracji naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

Dziękuję mieszkańcom Grzymał za spotkanie na modlitwie poświęcenia pól i za złożone ofiary. Zachęcam mieszkańców wiosek naszej parafii do zorganizowania modlitwy poświęcenia pól, a Państwa Sołtysów proszę o ustalenie dogodnego terminu. Módlmy się o Boże błogosławieństwo w pracy rolników, o sprzyjającą pogodę i obfite plony.

Dziękuję za wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. W niedzielę 24 maja zabraliśmy na ten cel 9460 zł. Módlmy się, aby wielu młodych ludzi odpowiedziało na wezwanie Jezusa do służby kapłańskiej.

Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace renowacyjne w kościele zebraliśmy 14 170 zł: dziękuję za ofiary indywidualne: 1 x 3000 zł, 2 x 500 zł, 1 x 300 zł, 1 x 200 zł. Bóg zapłać! Jak budowa nowego ołtarza głównego jest na ukończeniu. Jutro zaplanowany jest montaż ostatnich elementów.

Inicjatywa Tato.net zaprasza ojców z córkami (13+ lat) na niezwykłe, jednodniowe spotkanie „Tato i Córka – nowe spojrzenie”. Celem warsztatów jest wzmocnienie i pogłębienie więzi między ojcem a dorastającą córką. Warsztaty odbędą się 14 czerwca w Zambrowie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej tato.net oraz pod numerem telefonu 602112222.

W te letnie dni, pamiętajmy, aby zachować strój godny świętości tego miejsca i liturgii. Odpowiedni strój jest wyrazem wiary i kultury.

Sakrament chrztu przyjął Jakub Gołaszewski, Aleksander Kalinowski i Jakub Bączyk. Te dzieci i ich rodziny otaczamy modlitwą!

Związek małżeński zawarli: Magdalena Sławecka i Kamil Misiura, Magdalena Story i Patryk Chmielewski, Karolina Łatka i Paweł Rutkowski. Nowożeńców powierzamy opiece Matki Bożej.

Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Jolanta Maleszewska l. 69, zam. Wilsona 1/4; + Cecylia Biała l. 91, zam. ul. Poświątne 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, …

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 czerwca – św. Jadwiga (1373-1399), król Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.
  • 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Według Dziejów Apostolskich zaliczany do grona apostołów w szerszym znaczeniu. Nazwany człowiekiem pełnego wiary i Ducha Świętego. Około 60 r. na Cyprze, w Salaminie, poniósł śmierć męczeńską przez ukamienowanie.
  • 12 czerwca Błogosławieni 108 polscy męczennicy z czasów II wojny światowej, w tym z Diecezji Łomżyńskiej: bł. Ks. Michał Piaszczyński, bł. Ks. Adam Bargielski, bł. Marianna Biernacka. Beatyfikowani 13 czerwca 1999 w Warszawie przez św. Jana Pawła II.
  • 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach;

Ogłoszenia duszpasterskie, 4 czerwca 2026 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

Kościół od samego początku głosi wiarę w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dziś wielbimy naszego Pana Jezusa Chrystusa, który w najświętszej Eucharystii jest obecny realnie i prawdziwie wraz ze swoim Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem.

Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przez udział we Mszy św. i procesji zapraszamy Chrystusa, aby uświęcał i przemieniał życie codzienne naszej parafii. Przeżywanie uroczystości Bożego Ciała to nie tylko przejście w procesji, lecz przede wszystkim przyjęcie Chrystusa w komunii św. do swego serca. Skorzystajmy z możliwości spowiedzi świętej.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie procesji eucharystycznej, zwłaszcza tym, którzy przygotowali cztery ołtarze: mieszkańcom ul. Cmentarna i ul. Obrońców Zambrowa, grupie Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik”, Ks. Dawidowi i harcerzom; służbie liturgicznej, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary, dziękuję za udekorowanie domów i trasy procesji, dzieciom piewszokomunijnym, a szczególnie dziewczynkom za sypanie kwiatów; dziękuję Panu Romanowi Babińskiemu za przygotowanie nagłośnienia oraz Policji za zabezpieczenie trasy. Dziękuję wszystkim za udział w procesji.

Od jutra rozpoczynamy Oktawę uroczystości Bożego Ciała. Przez tydzień będziemy gromadzić się na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 ze śpiewem Nieszporów eucharystycznych, Nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszam podczas Oktawy do licznego i gorliwego zaangażowania w procesję, dzieci do sypania kwiatów. Nasze gorliwe uczestnictwo w liturgii Oktawy przyczyni się do pogłębienia pobożności eucharystycznej w naszej wspólnocie.

Z racji na szczególny charakter dnia 5 czerwca – piątekprzypadający w oktawie Bożego Ciała, Biskup łomżyński udziela dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. Korzystający z dyspensy są zobowiązani do podjęcia w tym dniu innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.

Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17.45. Podczas trwania oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane po wieczornej Mszy św. Niech nasze serca, wolne od oziębłości i obojętności, napełniają się miłością serca Bożego. Z wiarą prośmy: „Jezu, cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według Serca Twego”.

W dniach 6-12 czerwca Leona XIV odbędzie podróżą apostolską do Hiszpanii. Hasło pielgrzymki papieskiej „Wznieście oczy” wskazuje, że wydarzenie to służy niesieniu nadziei „w obliczu obecnych wyzwań społecznych i kulturowych”. Wspierajmy posługę Ojca Świętego naszą modlitwą.

Zachęcam mieszkańców wiosek naszej parafii do zorganizowania modlitwy poświęcenia pól, a Państwa Sołtysów proszę o ustalenie dogodnego terminu. Módlmy się o Boże błogosławieństwo w pracy rolników, o sprzyjającą pogodę i obfite plony.