Ogłoszenia duszpasterskie, 28 czerwca 2026 r. 13 Niedziela Zwykła
W tę pierwszą wakacyjną niedzielę, liturgia przypomina nam, że jesteśmy umiłowani miłością bez miary. Chrystus uobecnia dla nas odkupieńczą tajemnicę krzyża i wzywa nas, abyśmy odpowiedzieli na Jego miłość przyjmując uczestnictwo w jego Krzyżu. Niech czas wypoczynku sprzyja wzrastaniu w wierze i miłości.
Przypominany, że w okresie wakacji, począwszy od dzisiejszej niedzieli do końca sierpnia, Msze św. w naszym kościele sprawujemy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Zatem nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcam do udziału we Mszy św. także w dni powszednie oraz do skorzystania z możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 do 18.00.
W poniedziałek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Według Tradycji ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu polecamy pasterzy Kościoła, szczególnie papieża Leona. Tradycyjnie w tym dniu zbierana jest ofiara jest na działalność Stolicy Apostolskiej.
W poniedziałek 29 czerwca o godz. 21.00, zapraszamy wszystkich chętnych do „Kina pod gwiazdami” na łące parafialnej. Obejrzymy film oparty na prawdziwej historii wiernej przyjaźni. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta Zambrów za dofinansowanie tego seansu. Wstęp wolny. Kolejne spotkania w „Kinie pod gwizdami” 13 lipca, 27 lipca, 17 sierpnia oraz 31 sierpnia. Zapraszamy!
W lipcu zapraszam do wspólnej modlitwy Litanią do Najdroższej Krwi Pana Jezusa, codziennie przed wieczorną Mszą św. Krew Chrystusa, która w Eucharystii poi i oczyszcza nasze dusze, niech nas chroni i wspomaga.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu, do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, także z naszej parafii. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. Msze św. o godz. 6.30, 7.00. 9.00 i 18.00. Zapraszam do skorzystania z pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.30. Starajmy się przeżywać czas wakacji i urlopów w łasce uświęcającej. W czasie wakacji odwiedziny chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
We środę, 1 lipca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Bractwa Szkaplerznego, w sali Domu Parafialnego. Bractwo zaprasza do udziału w nowennie ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, w dniach 6 – 15 lipca, przed wieczorną Mszą św.
We czwartek, 2 lipca, o godz. 17.00 adoracja prowadzona przez Wspólnotę Kapłańską Osób Święckich.
W piątek, 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła. Według tradycji głosił Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest autorem pięknego wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.
Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 15.00 zapraszam Kółka różańcowe na wspólną modlitwę.
Modlitwą wspieramy korzystających z letniego wypoczynku. Niech dzięki łasce Bożej nabierają sił fizycznych, pogłębiają więzi z Bogiem i bliźnimi. Podczas letniego wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy Świętej oraz o pomocy potrzebującym. Pamiętamy o dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy przeżywają wakacyjne rekolekcje.
Dziękuję mieszkańcom Krajewa Korytki oraz Nowego Zakrzewa za spotkanie na modlitwie poświęcenia pól oraz za złożone ofiary. Serdecznie zapraszamy mieszkańców pozostałych wiosek do zorganizowania tej pięknej modlitwy.
W dniach 1 –13 sierpnia, już po raz 42 wyruszy na pątniczy szlak Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy 1 sierpnia z Łomży i Ostrołęki. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się drogą internetową poprzez stronę: www.pielgrzymkalomzynska.org, lub podczas pielgrzymki, w sekretariacie mobilnym. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie internetowej.
Zachęcam jednocześnie do wspierania pielgrzymów modlitwą i ofiarami, a szczególnie do uczestnictwa w grupie białej pielgrzymów duchowych. W naszej parafii Grupa Biała im. św. Jana Pawła II. Będzie spotykać się podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
41 Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie odbędzie się w dniach 28–29 sierpnia (piątek – sobota). Na Pielgrzymkę można zapisać się on-linie – ta forma jest już czynna, lub osobiście w Sekretariacie Pielgrzymki w Domu Parafialnym od 23 sierpnia, Pielgrzymka jest głębokim wydarzenie duchowe. Gromadzi coraz liczniejszą wspólnotę uczestników. Bliższe informacje w gablocie.
Dziś ostatnia niedziela czerwca. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, przeznczone na finansowanie wykonanych prac. Dziękuję za ofiary indywidualne na renowacje kościoła: 1 x 1000 zł. Bóg zapłać!
W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Tadeusza Wojdy o modlitwę i pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Wenezueli, w niedzielę 5 lipca po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na wsparcie poszkodowanych. Ofiary zostaną przekazane przez Caritas Polska.
We czwartek, 2 lipca w przychodni przy ulicy Fabrycznej 1, w godz. 9-16 odbędzie się bezpłatne badanie gęstości kości, po wcześniejszej telefonicznej rejestracji. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
Biuro Radia Maryja w Zambrowie organizuje wyjazd autokarowy na 35 Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę dnia 12 lipca. Bliższe informacje i kontakt do zapisów na plakacie w gablocie.
Pomimo trwających letnich upałów, pamiętajmy, aby zachować strój godny świętości tego miejsca i liturgii. Odpowiedni strój jest wyrazem wiary i kultury.
Sakrament chrztu przyjęli: Nikodem Jan Siemieniuk, Maja Biernaczyk, Gabriel Pilisiewicz i Maksymilian Krzysztof Truchel. Te dzieci i ich rodziny otaczamy modlitwą.
Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Kazimierz Śledziewski l. 71, zam. ul. Polowa 5; + Janina Pecka l. 79, zam. 71 Pułku Piechoty 16/20. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, …
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
- 3 lipca, św. Tomasz Apostoł. Według tradycji głosił Ewangelię aż w dalekich Indiach.
